loading

За да ви одговара на одличен начин, за привлечен дизајн и неверојатна вредност, изберете ги оригиналната дополнителна опрема за Opel. Дизајнирани и произведени по највисоки стандарди, тие се целосно тестирани за да обезбедат совршена компатибилност со вашето возило. За практични цели или едноставно за ваш личен печат или стил.

 

Носач за велосипед за Opel Astra

Носач за велосипед за Opel Astra

Носач за велосипед монтиран на задната страна за најмногу 2 велосипеди. Одделно е достапна можност за извлекување за трет велосипед. Лесно се монтира на сите држачи на шипката за влечење. Патентираниот систем за буткање и преклопување обезбедува пристап до багажниот простор дури и кога велосипедите се наместени на носачот. Компактна големина благодарение на елементите за преклопување го прави лесен за сместување во багажниот простор.

 

 

Основен носач за Opel Insignia

 

Основен носач за Opel Insignia

Овој алуминиумски основен носач служи за безбедно и лесно монтирање на багажни кутии за на кров или опрема како што се велосипеди, даски за сурфање и скии.

 

 

 

 

Insignia Тркала од лесна легура

 

Insignia Тркала од лесна легура

Дадете и личен печат на вашата Insignia со оригиналните Irmscher тркала од лесна легура направени специјално за вашата Insignia. Ние нудиме Evo Star и Turbo Star 18 инчни тркала од лесна легура достапни за да го надополнат финалниот изглед.

 

 

 

 

Детско седиште

Детско седиште - Baby Safe (0 до 13 кг)

Дизајнирано за удобност и безбедност, ова седиште во форма на лулка свртено наназад овозможува максимална заштита. Длабоките страници помагаат во заштитата на бебето во случај на страничен удар. Потпирачот за глава и висината на сигурносниот ремен се подесуваат лесно.

 

 

 

Corsa C Патосници од велур

Corsa C Патосници од велур

Сет од четири патосници за автомобил. Врвен квалитет за да се подобри, како и заштити, внатрешноста на вашата Corsa C. Предните патосници имаат пластични топчиња кои се вклопуваат во материјалот со кој е обложен подот за да не се дозволи нивно движење.Оди на почеток